Robert Fico reaguje na jeho umiestnenie na zozname dezinformátorov. Veľkú hlavu si z toho nerobí.
„Veľmi nerád by som prejavil neúctu k iným udalostiam, ale za najpodstatnejšie dnes považujem, že konečne trochu prší,“ napísal na sociálnej sieti.
Nezabudol zablahoželať Mečiarovi k životnému jubileu. „V rokoch 2006 – 2010 sme mali vo vládnej koalícii veľmi korektné vzťahy. Rád by som požiadal všetkých, ktorí aj dnes pociťujú potrebu naviezť sa do V. Mečiara, aby nezabudli akú pozitívnu úlohu zohral pri vzniku SR 1. 1. 1993,“ vyjadril.
Skonštatoval, že Mečiar má na ndeho ťažké srdce, že v rokoch 2016 – 2018 podľahol tlaku koaličných partnerov a súhlasil so zrušením jeho amnestií z 90-tych rokov. „Vždy som ako právnik tvrdil, že amnestie, hoci boli morálnym bahnom, sú právne nezrušiteľné. Napriek tomu som prikývol na ich zrušenie, čo považujem za veľkú chybu v mojej dlhoročnej politickej kariére. Vždy som bol konzistentný v názoroch, tu som urobil zlú výnimku,“ napísal.
Ukrajinský úrad pre dezinformácie vyhlásil Roberta Fica za dezinformátora. „Lebo mám na rozdiel od slovenskej vlády iný názor na vojnu na Ukrajine. Presnejšie povedané, každý, kto má iný názor ako ukrajinský prezident, je zločinec. Taká je liberálna demokracia, aj na Slovensku. Keď máte iný názor, najskôr sa Vás snažia umlčať mediálne a kompromitovať, keď to nefunguje, tak Vás zatvoria,“ zhodnotil.
Tvrdí, že na Ukrajine je vojna medzi USA a Ruskom a Ukrajina je pod absolútnou kontrolou USA. „O tejto vojne Ukrajina, USA, Rusko, EÚ a osobitne slovenské médiá a vládni politici povedali toľko nepravdivých informácií, že z nej z pohľadu objektivity urobili jednu z najnedôveryhodnejších svetových udalostí. Nie som ani na strane USA, ani na Ukrajiny, či Ruska, som na strane Slovenska, zdravého rozumu a pravdy,“ dodal.
Vyjadril sa i k mimoriadnej Rade EÚ pre energetiku, kde politicky schválili dobrovoľné znižovanie spotreby plynu v členských štátoch EÚ o 15 percent na najbližších osem mesiacov s tým, že za určitých podmienok sa dobrovoľnosť môže zmeniť na povinnosť. „Je to reakcia EÚ na znižovanie dodávok ruského plynu do Európy, čo je dôsledkom sankčnej politiky EÚ voči Rusku. Ide o jedno z najcitlivejších rozhodnutí EÚ v energetickej politike, ktoré môže mať fatálne dopady na ekonomiku a domácnosti. Členské štáty EÚ sa na dnešnú diskusiu a rozhodnutie vážne pripravovali, mnohé krajiny si vyrokovali vážne ústupky.
Slovensko je krajina s obrovským rozsahom plynofikácie a prístupom domácností k plynu. Čakajú nás krušné chvíle, lebo EÚ sa nechala zatiahnuť Spojenými štátmi a Veľkou Britániou do vojny medzi USA a Ruskom na Ukrajine a slovenská vláda je vo vojenskej podpore Ukrajiny ako odtrhnutá z reťaze,“ dodal.
ZDROJ: FB
ZDROJ FOTO: FB