Klamár z Tinderu namotával ženy, ktorým ukradol vyše 10 miliónov dolárov

Netflix odpremiéroval nový film The Tinder Swindler, ktorý rozpráva príbeh podvodníka Simona Levieva. Cecilie pred pár rokmi zažila deň, ktorý jej navždy zmenil život, keď hľadala svojho vysnívaného muža na Tinderi. Namiesto princa na bielom koni narazila na Izraelčana Simona Levieva, pričom z prvého rande sa vykľul výlet súkromným lietadlom, jazda v rolls-royce a najdrahšie reštaurácie. „Bol to pre mňa full package,“ spomína.

„Je to profesionálny podvodník a takto si zarába na živobytie. Všetko je lož. Nie je diamantový princ. Nie je syn miliardára. Ten muž, ktorého som milovala, nebol reálny a všetko bolo vymyslené. Bolo to hrozné. A napriek tomu som ho svojím spôsobom stále ľúbila,“ hovorí Cecilie Fjellhøy v novom filme The Tinder Swindler, ktorý má našliapnuté na to, aby sa stal hitom slovenského Netflixu.

Ceciliin super deň však mal jeden háčik! V priebehu pár týždňov intenzívneho stretávania sa a konverzovania z nej vytĺkol viac ako 250-tisíc dolárov. Ako je to možné? Zamilovala sa doňho. A ani zďaleka nebola jediná, pretože tento podvodníček od desiatok naivných žien vyžobral vyše 10 miliónov dolárov. Netflix začal najnovšie chrliť dokumenty, ktoré rozprávajú príbehy amatérskych či profesionálnych podvodníkov.

Podvodníček Simon Leviev miloval lietanie, rád sa fotil v pilotnej kabíne, nakradnuté peniaze míňal na lety súkromným lietadlom a najmä obľuboval vystavovať ženám prázdne a falošné šeky. Hotový Dicaprio alias abignail z filmu Chyť ma, ak to dokážeš! .


Nový dokumentárny film The Tinder Swindler rozpráva príbeh neslávne známeho izraelského podvodníka, ktorý využíval obľúbenú zoznamovaciu aplikáciu Tinder na podvodné aktivity, vďaka ktorým sa mu podarilo okradnúť ženy z celého sveta o milióny dolárov. Film spracováva výpovede reálnych obetí.

Vďaka podvodom sa mu podarilo vytvoriť obraz úspešného milionára a obchodníka s diamantmi, ktorý je ochotný svoje obete pozvať na luxusné výlety či do drahých reštaurácii. Ako taktiku používal rôzne metódy. Príkladom je využívanie kreditnej karty priateľky, aby ho nemohli nájsť jeho údajní nepriatelia. Aj preto je The Tinder Swindler mementom a upozornením, aby ste boli obozretní pri používaní zoznamovacích aplikácií, ale aj bežných sociálnych sietí.

Tzv. scammeri, podvodníci, ktorí využívajú falošné profily na obalamutenie ostatných ľudí formou zoznamovacích metód, sú častým problémom aj u nás. Na Slovensku to bol napríklad medializovaný prípad podvodníka, ktorý sa vydával za amerického námorníka a vdovca, ktorý po internetovej komunikácii dokázal vylákať od žien desaťtisíce eur.Pre pár rokmi na prípad upozorňovala aj Polícia Slovenskej republiky na svojej Facebook stránke Polícia – Hoaxy a podvody.

Cieľom podvodníka je najprv lichotiť, získať si dôveru ženy a po určitom čase si od nej nepriamo vypýtať tisíce eur. Napríklad vo forme zaplatenia cla za balík, ktorý podvodník akože posiela svojej obeti. Sľubuje, že peniaze za clo sa žene vrátia, čo nie je pravda. Podvodníci sú schopní zdeptať svoju obeť natoľko, že im naposiela desaťtisíce eur, čo sa na Slovensku v minulosti reálne stalo.

ZDROJ: Netflix, Refresher, Denník N

ZDROJ FOTO: reprofoto Netflix