Kauza Kollár vs Richterová, nejde o Kollára, ale o riaditeľa SIS Aláča a generálneho prokurátora Žilinku

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: FB Róbert Fico
Róbert Fico predseda strany Smer, na včerajšej tlačovke reagoval, že nie je naivný aby veril, že útok na Borisa Kollára, je to, čo vedie k útokom proti nemu. Smer sa nebude zúčastňovať na schôdzach na odvolanie predsedu Národnej rady Borisa Kollára. ZA tým všetkým je úrok na generálneho prokurátora Žilinku a riaditeľa SIS Aláča. „OĽANO je najskorumpovanejšia strana namočená vo všetkých kauzách, preto Matovič tak besnie. Teda treba všetko ututlať, zachrániť sa, urobiť prevrat. Lebo ak by sa náhodou SMER vrátil k moci, nasledovať bude spravodlivosť“ dodal Kaliňák. „Prezidentka Zuzana Čaputová začala naplno robiť špinavú politickú robotu a my nebudeme ticho preto, že nekandiduje“ dodal Fico. 

 

SIS mala použiť autá, ktoré mali sledovať Barboru Richterovú. „My si myslíme, že za všetkým týmto cirkusom okolo predsedu národnej rady je útok na generálneho prokurátora Žilinku, útok na riaditeľa Slovenskej informačnej služby pána Aláča a je to príprava na útok proti tým predstaviteľom bezpečnostných zložiek, ktorí veľmi jasne vyšetrili a dali na svetlo božie správanie sa takzvaných elitných vyšetrovateľov na NAKA Čurillovcov a spol.,“ povedal na úvod Robert Fico.

Útok na generálneho prokurátora je kvôli tomu, že má iný názor ako špeciálny prokurátor Lipšic. Útočia na riaditeľa SISky, lebo on predložil správu o tajných stretnutiach ústavných činiteľov, kde poukázal na manipulácie trestných konaní a potom aj napísal skrátenú verziu takejto správy predsedovi NR SR Kollárovi, ktorý túto správu na neverejnom zasadnutí parlamentu prečítal. Poukázali na to, aké metódy používajú Čurillovci a niektorí prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry. A bola to aj príprava proti členom tímu Oblúk a vyšetrovateľke D. Santusovej.

Kauza Kollára a Richterovej je medializovaná denno denne. za tým je Lipšic a Čurillovci, ktorí sa tým chcú zbaviť  Žilinku, Aláča a ľudí, ktorí pripravovali obvinenie Čurillovcov. Lipšic s Čurillovcami, vedú tento boj,  aby prežili, lebo vedia, že majú problém. Prvým je prezident policajného zboru Hamran, ktorý niekoľko dní arogantne vystupuje v médiách ako policajný úradník. Jeho funkcia je však apolitická, no Hamran otvorene útočí na generálneho prokurátora.  Zaútočil aj na riaditeľa SIS kvôli tomu, že tento je za svoju nomináciu spájaný so stranou Sme rodina a že predložil správu o manipulácii trestných konaní.

Podľa Róberta Fica druhou osobou, ktorá sa otvorene pridala do tohto boja je prezidentka. „Začalo to tým, že keď boli Čurillovci obvinení zo závažnej trestnej činnosti, tak to bola prezidentka Slovenskej republiky, ktorá sa otvorene postavila za týchto obvinených ľudí. To sa nikdy nestalo, že by prezidentka otvorene povedala, že útok na týchto vyšetrovateľov je v rozpore s princípmi právneho štátu. Prezidentka Čaputová zrazu začína hovoriť o tom, že zvažuje návrh na disciplinárne konanie proti generálnemu prokurátorovi za to, že sa niekde v odôvodnení rozhodnutia Ústavného súdu Slovenskej republiky, ktorý konštatoval, že paragraf 363 je v súlade s Ústavou Slovenskej republiky, objavila nejaká veta, ktorá hovorí, že ústavný súd má iný právny názor na to, či toto ustanovenie môže použiť, pokiaľ ide o zrušenie právoplatného uznesenia o začatí trestného stíhania,“ uviedol Fico.

Zároveň sa však pýta prezidentky, prečo podporila Čurillovcov, prečo nepodporila vyšetrovateľku Santusovú, ktorú chceli zlikvidovať? Ak uvažuje o podaní návrhu na disciplinárne konanie proti Žilinkovi, kvôli jednej vete, kde bola pri sudkyni Špecializovaného trestného súdu Záleskej? Kde bola pri celom rade sudcov ŠTS a najvyššieho súdu, keď ústavný súd vo viac ako 20-tich rozhodnutiach konštatoval, že porušili ústavu a základné ľudské práva? Kde bola prezidentka, keď prokurátor ÚŠP Kyseľ a ďalší mali hrubé previnenia, pokiaľ ide o termíny, zanedbanie lehôt, zlyhania, ktoré by v prípade iných prokurátorov viedli k odňatiu talára? Prezidentka sa môže rozčuľovať, ale svojimi krokmi a vyjadreniami a mlčaním ide cestou likvidácie posledných zostatkov právneho štátu na Slovensku.

Róbert Kaliňák uviedol, že sa zametajú všetky stopy zločinov, ktoré tu boli za posledné tri roky napáchané, kryje sa rozsiahly zločinný systém, snažia sa podržať navzájom. Podľa Kaliňáka prezidentka prekročila všetky medze a myslí si, že má moc, že ju môže zneužívať. V septembri jej tá moc bude odobratá, pretože občania sa na to už nemôžu pozerať, Čaputová má najnižšiu dôveru spomedzi okolitých štátov, pretože Slováci nie sú hlúpi, slepí ani hluchí. V čase, keď boli porušované základné práva občanov v rámci pandémie, prezidentka sa svojich občanov ani raz nezastala.